Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Nationstates - The Kerbin Region - Wiki
Disclaimers
Nationstates - The Kerbin Region - Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Icarian Defence Force
(view source)
Revision as of 15:41, 28 April 2023
93 bytes added
,
15:41, 28 April 2023
→Equipment
Line 264:
Line 264:
| colspan="9" style="align: center; background: lavender;"| '''Trainers'''
| colspan="9" style="align: center; background: lavender;"| '''Trainers'''
|-
|-
−
| T-7 || || {{flag|Serria}} || Jet || Supersonic Jet Trainer/Light Attacker || 2012 ||
24
||
24
||
+
| Mirage 2000B || || {{flag|Serria}}/{{flag|Edusa}} || Jet || Advanced Trainer || 1984 || 60 || 60 ||
+
|-
+
| T-7 || || {{flag|Serria}} || Jet || Supersonic Jet Trainer/Light Attacker || 2012 ||
12
||
12
||
|-
|-
| Sa-67 || || {{flag|North Icaria}} || Jet || Jet Trainer/Light Attacker || 1998 || 24 || 24 ||
| Sa-67 || || {{flag|North Icaria}} || Jet || Jet Trainer/Light Attacker || 1998 || 24 || 24 ||
|-
|-
−
|
Atlas ACE
|| ||
{{flag|Eusonia}}/
{{flag|North Icaria}} || Turboprop || Basic Trainer/Light Attacker ||
1996
|| 48 || 48 ||
+
|
PZL-130 Orlik
|| || {{flag|North Icaria}} || Turboprop || Basic Trainer/Light Attacker ||
1994
|| 48 || 48 ||
|-
|-
| C-12S || || {{flag|Eusonia}} || Turboprop || Multiengine Trainer || 1984 || 4 || 4 ||
| C-12S || || {{flag|Eusonia}} || Turboprop || Multiengine Trainer || 1984 || 4 || 4 ||
OP-2
336
edits